Dynia dla psów: korzyści, dawkowanie i jak ją przyrządzić


 Dieta psów może być bardziej obszerna niż sobie Państwo wyobrażają i w rzeczywistości obejmuje wiele pokarmów, które my ludzie spożywamy, ale zawsze wiemy, jak je zaoferować, zarówno pod względem dawek, jak i sposobów gotowania lub przyrządzania potraw. W tym artykule koncentrujemy się na konkretnym pytaniu: czy psy mogą jeść dynię? Prawda jest taka, że tak, ale jak w przypadku wszystkich produktów spożywczych, nie można go spożywać w żadnej formie ani nadużywać ilości.


Czy psy mogą jeść dynię?

Jeżeli zastanawiają się Państwo, czy psy mogą jeść dynię, czy też nie, proszę przyjąć do wiadomości, że odpowiedź brzmi TAK, psy mogą jeść dynię, ponieważ w małych ilościach dziennych dostarcza ona psom dużo błonnika, witamin i minerałów i rzeczywiście zapewnia szereg korzyści dla ich organizmu.


Teraz, kiedy jest już jasne, że może Pan włączyć część tej karmy do diety swojego psa, porozmawiajmy o korzyściach, jakie ona daje, jak również o tym, jak podawać ją swojemu futrzanemu przyjacielowi we właściwy dla jego zdrowia sposób.


Korzyści z dyni dla psów

Oto główne korzyści z dyni dla psów:


Dzięki zawartości antyoksydantów i wody ma działanie moczopędne, więc pomaga regulować aktywność nerek, eliminować toksyny oraz zapobiegać i leczyć niektóre problemy z drogami moczowymi.

Ze względu na wysoką zawartość błonnika wspomaga trawienie i pomaga przy problemach z zaparciami u psów. Ponadto dynia dla psów z biegunką może być również dobrym pomysłem ze względu na wysoką zawartość wody, która zapobiega odwodnieniu Państwa przyjaciela, a także dlatego, że jest lekkostrawna, ale zawsze należy ją podawać zmieszaną z innymi pokarmami, takimi jak ryż i/lub gotowany kurczak.

Ta karma jest dobrym wyborem, jeśli chodzi o karmienie ciężarnych lub karmiących suk, ze względu na zawarty w niej beta-karoten (witamina A).

Ponieważ wśród głównych antyoksydantów zawiera witaminę C i likopeny, jest również dobrym sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o zwalczanie wolnych rodników, a tym samym zapobiega przedwczesnemu starzeniu się komórek, zapobiega problemom z sercem, chorobom sercowo-naczyniowym i degeneracyjnym. Dlatego może również pomóc w zapobieganiu niektórym rodzajom raka.

Dzięki zawartości beta-karotenu i przeciwutleniaczy w swoim składzie, jest również optymalna dla dobrego funkcjonowania oczu, szczególnie u starszych psów, aby zapobiec wystąpieniu problemów z oczami.

Ponieważ jest niskokaloryczna, może ją Pan zaoferować psom z nadwagą, otyłością, nadciśnieniem lub cukrzycą, ponieważ w tych przypadkach zaleca się monitorowanie wagi, aby uniknąć pogorszenia lub nawet poprawy problemu.

Jest optymalna dla regulacji poziomu glukozy we krwi i ciśnienia krwi, dlatego warto porozmawiać z lekarzem weterynarii o włączeniu dyni do diety psów chorych na cukrzycę i/lub psów z problemami z ciśnieniem krwi, aby uwzględnić ją w ich leczeniu.

Ponieważ zawiera kwas foliowy lub witaminę B9, może zapobiegać i leczyć anemię u psów poprzez tworzenie komórek i syntezę hemoglobiny.


Dynia dla psów: korzyści, dawkowanie i jak ją przyrządzić - Korzyści z dyni dla psów

Jaką ilość dyni mogę podać mojemu psu?

Dynia nie jest toksycznym pokarmem dla psów, ale powinien Pan wiedzieć, że ilość, którą należy zaoferować swojemu psiemu przyjacielowi nie powinna być nadmierna, a wręcz przeciwnie: zawsze w małych ilościach i z umiarem. Przed włączeniem jakiegokolwiek suplementu diety lub jakiejkolwiek karmy do diety psa, zaleca się skonsultować się z lekarzem weterynarii, ponieważ jest on najlepszą osobą, która powie Panu, ile i w jaki sposób może Pan zaoferować w zależności od budowy ciała i wagi psa.


Dzienna dawka dyni dla psów to 1 łyżka stołowa na każde 10 kg Państwa psa. Może Pan dać trochę więcej, jeśli będzie Pan to oferował tylko raz lub dwa razy w tygodniu. Mogą Państwo również wykorzystać ciasteczka jako smakołyk, na przykład i oferować je sporadycznie.


Jak przyrządzić dynię dla psów

Teraz, gdy znają już Państwo zalety dyni dla psów, proszę nie przegapić okazji, aby zaproponować ją swojemu psu, aby sprawdzić, jak mu smakuje i jak mu smakuje. Może Pan przygotować wiele przepisów z tym pokarmem dla swojego futrzanego przyjaciela, ale powinien Pan wiedzieć, że gotowana dynia jest zawsze najlepszym rozwiązaniem, ponieważ surowa dynia może powodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe, ponieważ jest o wiele trudniejsza do strawienia dla psów. Niektóre z przepisów z dynią dla psów to:


Puree z dyni dla psów

To jest bardzo łatwe do przygotowania, wystarczy ugotować dynię, zawsze bez soli, a kiedy jest gotowa, rozgnieść ją łyżką lub widelcem, aż będzie miała konsystencję puree. Aby ułatwić przecier i nadać mu więcej smaku i składników odżywczych, może Pan dodać trochę niesolonego bulionu z kurczaka. Dodatkowo może Pan dodać naturalny suplement odpowiedni dla psów, jak np. łyżkę kurkumy, która dzięki swoim właściwościom trawiennym, przeciwutleniającym, przeciwzapalnym i innym bardzo korzystnym dla psa, sprawia, że ten przepis jest dla niego wspaniałym wkładem witaminowym i odżywczym.


Ciastka dyniowe dla psów

Wyjaśniamy kroki prostego przepisu na te ciastka, ale mogą je Państwo przyrządzić na wiele sposobów i z większą ilością składników.


Ubić jajko z mlekiem razem z puree z dyni, kiedy jest dobrze wymieszane dodawać po trochu mąkę, aż powstanie jednolite ciasto.

Na płaskiej powierzchni, która pozwoli Państwu dobrze wyrobić ciasto i rozprowadzić je, należy rozsypać mąkę.

Proszę spłaszczyć ciasto za pomocą wałka, aż będzie płaskie i regularne, jak ciasto na pizzę.

Proszę pokroić ciasto na wybrany przez Państwa kształt (na przykład można użyć formy w kształcie kości) i można je włożyć do piekarnika, kładąc najpierw na blachę odrobinę oliwy z oliwek, aby się nie przykleiło.

Po 12-15 minutach wyjąć tacę i pozostawić ciastka do ostygnięcia, aż będą mogli je Państwo zaoferować swojemu psu.

Tutaj mogą Państwo zobaczyć więcej przepisów, aby dowiedzieć się, jak zrobić ciasteczka dla psów.


Kwiaty dyni i pestki dyni dla psów

Są one również zdrowe, szczególnie do zapobiegania i leczenia pasożytów jelitowych u Państwa psa, jak również dostarczają witamin B3 i B9 oraz minerałów takich jak potas, cynk, żelazo i wapń. Dlatego mogą je Państwo włączyć do puree ziemniaczanego lub ciasteczek.

0 Komentarze